Opravy osobních automobilů

Klimatizace

Provádíme opravy a servis autoklimatizací nejen u osobních,ale můžeme i u nákladních automobilů,traktorů a zemědělských strojů.
SAM_0050.JPG
SAM_0051.JPG
K servisu Vaší klimatizace používáme značkovou plně automatickou plničku VALEO, která zajistí dokonalé odsátí, rychlé vakuování,kontrolu těsnosti, recyklaci chladiva, naplnění předepsaného množství, doplnění oleje a závěrečný test chladícího systému.
Z hlediska životnosti a spolehlivosti klimatizace doporučujeme tuto údržbu provádět každé dva roky.

Další součástí systému je VYSOUŠEČ, který výrobci vysoušečů doporučují měnit většinou po dvou letech, výrobci automobilů po šesti letech.Vysoušeč odstaňuje vlhkost a tím zabraňuje zamrznutí vody a poškození kompresoru.Doporučujeme měnit v případě jakéhokoliv delšího otevření, (demontáž kompresoru, kondenzátoru, výměníku, příp. poškozené potrubí) kdy se dovnitř systému může dostat vzdušná vlhkost.V případě pravidelného doplňování chladiva kdy je systém pod tlakem se vlhkost dovnitř nedostane.
Běžný únik chladiva je do 20 gramů ročně kdy se považuje klimatizace za těsnou.
Další částí která souvisí s klimatizací je KABINOVÝ FILTR. Doporučujeme měnit při každé údržbě klimatizace,v případě provozu v prašném prostředí každý rok.

Filtr čistí vzduch proudící do automobilu,zbavuje jej prachu,pylu a pokud si vyberete o něco dražší s aktivním uhlíkem i omezuje nepříjemné zápachy.
Při výmněně provádíme antibakteriální ošetření,kdy stříkáme do průduchů vzduchu pěnu,která zlikviduje bakterie usazené v rozvodu větrání.
Další možností desinfekce, kterou provádíme je ošetření ozonem. Používáme vysoce výkoné zařízení (3 500 mg/hod.), které odstraní bakterie, plísně, roztoče,viry a zbaví váš vůz nepříjemných pachů.Tento způsob je zvláště vhodný pokud v automobilu převážíte např.domácí zvířata.
Pro provádění servisů klimatizací jsme absolvovali odborná školení a používáme certifikovaná data a zařízení. Viz.certifikáty.
Ceník klimatizace
Základní údržba klimatizace 250,-kč

Doplněné chladivo R134a.....2,50-kč/gram
Olej PAG..20,-, příp.kontrastní látka....35,- kč.

Vým.kabin.filtru,desinfekce pěnou 100-150,-kč + filtr
Desinfekce ozonem ( O2 ) 250,-kč + filtr

Další práce (zjištění úniků,opravy jednotlivých součástí klimatizace) účtujeme základní hodinovou sazbou 275,-kč +DPH.
.


.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one